Koncert charytatywny dla Adasia

„Odrobina dobra okazana drugiemu człowiekowi lepsza jest niż cała miłość dla ludzkości”(Richael Dehmel)

14 grudnia w opatowskim Ośrodku Kultury młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opatowie zorganizowała niezwykły koncert najpiękniejszych polskich kolęd oraz świąteczny kiermasz w ramach pomocy dla Adasia Cieplińskiego. W organizację włączyło się bardzo wiele osób z różnych instytucji, m.in.: Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Opatowie i Niepubliczne Technikum im. gen. W. Andersa w Opatowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Ogromny wkład w zbiórkę funduszy wniosło Szkolne Koło Caritas działające przy ZDZ Opatów.

Adaś Ciepliński jest pięcioletnim chłopcem z Włostowa, który chory jest na Zespół Leigha. Wymaga przez to całodobowej opieki i obecności innych przy sobie. Dzięki długotrwałej rehabilitacji i opieki ze strony najbliższych może prawidłowo się rozwijać pomimo postępującej choroby.

Podczas koncertu charytatywnego zaprezentowało się na scenie wiele młodych i starszych osób. Na scenie nie zabrakło oczywiście reprezentantek Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie. Uczennice zaśpiewały przepiękną kolędę – kołysankę – „Lulajże Jezuniu”. Następnie na scenie zostały uczennice reprezentujące dodatkowo Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie. Dołączyli do nich pracownicy Urzędu Gminy w Lipniku, na czele z Wójtem Gminy Lipnik Panem Andrzejem Grządzielem oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. Wszyscy razem wykonali piękną kolędę, jaką jest: „Dzisiaj w Betlejem”.

Na kiermaszu bożonarodzeniowym można było zakupić własnoręcznie wykonane stroiki i inne piękne ozdoby świąteczne. Swoje stoisko miał też „Kabaret Czwarta Fala”, który był ambasadorem zbiórki na tym ważnym wydarzeniu.