34881,76zł WOŚP

31 Finał WOŚP w Lipniku rozpoczął się niedzielnym popołudniem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku. Przez cały dzień aż do późnych godzin wieczornych na terenie gminy Lipnik kwestowało 40 młodych wolontariuszy, którzy do swych puszek zbierali pieniądze na cel 31. Finału, czyli walkę z sepsą, oczywiście pod opieką rodziców, nauczycieli i Sztabu Lipnik: nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku: Agnieszki Kusal-Kadeli, Marioli Bokwy, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastiana Szymańskiego i szefa Sztabu, pracownika GOK Włostów, Adama Barańskiego.

Na sportowo rozpoczęły się występy na scenie, gdyż z pokazem wystąpiła grupa karate uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku pod opieką Jarosława Winklera prezentując niebywałe umiejętności tej sztuki. Chwilę później w radosnym tańcu wraz z wychowawczynią, Katarzyną Dudą zaprezentowała się grupa przedszkolaków „O” Krasnale. Po nich przyszła pora na bogaty program artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. Na ludowo, w pięknych strojach nawiązujących do folkloru naszego regionu młodzież z GOKu wystąpiła w programie „Świętokrzyski Jarmark Literacki”, prezentując bogactwo kulturowe i słowotwórcze. Pod okiem instruktora, Elżbiety Baran wystąpili: Sara Gaweł, Marysia Nowosielska, Wiktoria Socha, Joanna Jeż, Natalia Beraś, Zuzia Piątek, Ania Moskal, Aniela Poręba, Karol Nowosielski, Olivier Zimnicki, Olaf Godek. Na scenie wystąpili również wokaliści: Larysa Kwiecień, Klaudia Moskal, Witek Sierpniak oraz Natalia Sucharska - gitara, Daniel Gradzik – pianino.

W przerwie licytacji na scena znów zabrzmiała dźwiękami muzyki w wykonaniu Szkolnego Zespołu Wokalnego oraz Juli Raban i Kacpra Szemraja. Także seniorzy z Klubu Senior + w Kurowie zaprezentowali wesoły repertuar, a tuż po licytacji zabawę taneczną poprowadził wodzirej Kazik.

Cel 31. Finału WOŚP to również dbanie o zdrowie, dlatego druhowie z OSP Lipnik przygotowali pokaz pierwszej pomocy, w którym wyjaśnili podstawy reagowania i udzielania pomocy dla ratowania życia drugiego człowieka.

Podczas trwania 31. Finału WOŚP w Lipniku wszyscy mogli podziwiać niewystawiane nigdy wcześniej działa malarskie lokalnego artysty z Leszczkowa, Zygmunta Niewiadomskiego. Również młodzież pod okiem pracownika GOK Włostów, Beaty Dzik malowała twarze najmłodszym dzieciom, które korzystały z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, m.in. z suchego basenu. Poczęstunek dla uczestników przygotowało wszystkie 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Lipnik. Wśród potraw można było znaleźć bigos, pieczony udziec, karkówkę, pierogi, kanapki ze smalcem, przepyszne ciasta i naturalne soki, a także watę cukrową, popcorn, frytki i wiele innych potraw dla małych i dużych.

31. Finał WOŚP w Lipniku zakończył się kolorowym światełkiem do nieba, którego sponsorami byli, Aneta i Krzysztof Stawiarz.

Licytacje

Licytacje były najbardziej oczekiwanym puntem programu przygotowanego na 31. Finał WOŚP w Lipniku. Ponad 40 darczyńców ofiarowało różnego rodzaju gadżety, przedmioty i vouchery. Za kwotę 2500zł zlicytowane zostało prawo jazdy Ośrodka Szkolenia Kierowców Danielo. Na drugim miejscu znalazły się koszulki z logo 31. Finału WOŚP, których ceny ostateczne dochodziły do ponad 500 zł, także obrazy i prace rękodzielnicze były bardzo wysoko wyceniane, w tym także ręcznie wykonana szopka betlejemska. Łącznie z licytacji zebrano ponad 10 800 zł.

Rekordy wolontariuszy

Wśród 40 wolontariuszy na uwagę zasługuje uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku, Julia Murek, która zebrała do puszki 2645,23 zł, natomiast ze Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie największą kwotę osiągnęła Anna Moskal, która w swojej puszce miała 1086,02 zł.

Szkolny kiermasz na rzecz 31. Finału WOŚP w Lipniku

25 i 26 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku odbył się szkolny kiermasz, z którego dochód zasilił konto Sztabu Lipnik. Cała społecznosć szkolna bardzo zaangażowała się w organizację kiermaszu. Każde z dzieci przynosiło gadżety, sprzedawano soki i słodycze, a również książki, pluszowe maskotki i wiele szkolnych przyborów. Dwudniowa akcja przyniosła pozytywnie zaskakujący rezultat, zebrano 4466,47 zł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za dar serca, wszystkim darczyńcom, sponsorom, a przede wszystkim wszystkim zaangażowanym w organizację i realizację 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Lipniku. Dziękujemy również Kołu Gospodyń Wiejskich z Mydłowa za wsparcie naszego sztabu w Lipniku.

Zagrali z nami i wsparli zbiórkę:

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Urząd Gminy Lipnik, wójt gminy Lipnik - Andrzej Grządziel, zastępca wójta gminy Lipnik - Wojciech Zdyb, V-ce starosta powiatu opatowskiego - Małgorzata Jalowska, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lipniku, Szkoła Włostów, OSP KSRG Lipnik, Posterunek Policji w Lipniku, Klub Senior + w Kurowie, LZS Cukrownik Włostów, Koło Gospodyń Wiejskich "Dolina Opatówki", Koło Gospodyń Wiejskich w Gołębiowie, Koło Gospodyń Wiejskich Kaczyce, Koło Gospodyń Wiejskich w Kurowie, Koło Gospodarzy i Gospodyń Wiejskich w Lipniku, Koło Gospodyń Wiejskich w Międzygórzu, Koło Gospodyń Wiejskich "Nasz Usarzów", Koło Gospodyń w Słabuszewicach, KGW Sternalice, Koło Gospodyń Wiejskich Włostów, Ośrodek Szkolenia Kierowców Danielo, TOP-SERWIS Patryk Chuchnowski, RS CAR Yaroslav Dronyuk, Tłocznia Soków Jabłuszko – Jarosław Ozdoba, Studio Dzik, Salon Fryzjerski Agnieszka Kaptur, Pomoc Drogowa Gracik, AL-REH Adrian Lasota, Gonia Plus Size, Aneta i Krzysztof Stawiarz, Barbara Kusal, Justyna Adamczak, Grzegorz Starosta, Ilona Szymczak, Cezary Szymczak, Zuzanna Forc, Anna Sidor, Maja Podsiadły, Danuta Nowosielska, Sebastian Szymański, Mariusz Korona, Anna Kędziora, Antek Sidor, Emilia i Karolina Lis, Łukasz Marzec, Szkoła Lipnik - przedszkolaki, klasa 2a, klasa 8 oraz anonimowi darczyńcy.