Dzień Kobiet w Dworze Markus

8 marca w Dzień Kobiet odbyła się uroczystość dla wszystkich kobiet z terenu gminy Lipnik w dworze Markus w Lipniku.

Był to już 4 dzień kobiet zorganizowany przez GOK Włostów i Gminę Lipnik. Już od wejścia do dworku wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel wraz z zastępcą, Wojciechem Zdyb wręczali każdej kobiecie kwiaty, czerwone goździki. Po krótkim powitaniu nastąpiła część artystyczna, w której wystąpiła młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. Na scenie zaprezentuje się grupa teatralno-kabaretowa, którą przygotowała Elżbieta Baran oraz wokaliści i instrumentaliści, których przygotował instruktor Mariusz Korona. Młodzi artyści wystąpili w składzie: Natalia Beraś, Sara Gaweł, Joanna Jeż, Marysia Nowosielska, Anna Moskal, Zuzanna Piątek, Aniela Poręba, Olaf Godek, Karol Nowosielski i Cezary Szymczak. Natomiast wokaliści i instrumentaliści zaprezentowali się w wymienionej kolejności: 1. Daniel Gradzik – River Flows in You (Rzeka płynie w Tobie) - Hej sokoły 2. Larysa Kwiecień – Sing Sing – Maryla Rodowicz, a akompaniować jej będzie Natalia Sucharska na gitarze akustycznej 3. Magdalena Mucha - Nic dwa razy – Sanah, a akompaniować jej będzie Natalia Sucharska na gitarze akustycznej 4. Klaudia Moskal – Szampan – Sanah 5. Natalia Pyszczek – Mówiłam żartem – do tekstu Agnieszki Osieckiej - Nie wierz nie ufaj mi – Anna Jantar 6. Magdalena Mucha – Czas nas uczy pogody – Grażyna Łobaszewska - Być kobietą

Następnie na scenie wystąpili seniorzy z Klubu Senior + w Kurowie, zaśpiewali: Obietnice, Marianka, Zabrałaś serce moje, Hej sokoły i Bal u weteranów. Po zaśpiewaniu 100 lat przez wójta gminy Lipnik, zastępcę i dzielnicowego gminy Lipnik, asp. Adama Kędziorę przy akompaniamencie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie, Sebastiana Szymańskiego i złożeniu życzeń przyszedł czas na gwiazdę wieczoru. Na scenie w oryginalnych aranżacjach i choreografii wystąpił zespół ABBA SHOW – Polska Abba. W oryginalnych strojach artyści oddali klimat minionych lat, zachowując brzmienie słynnych i ponadczasowych przebojów, w tym tych znanych z filmu Mamma Mia.

Wspólną zabawę zakończył występ Wodzireja Kazika, który jest znanym i lubianym lokalnym artystą.
Dzień Kobiet obfitował również w wiele pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich: Dolina Opatówki, Gołębiów, Kaczyce, Kurów, Lipnik, Międzygórz, Słabuszewice, Sternalice, Nasz Usarzów i Włostów. Na stołach można było znaleźć bigos, pierogi, wiele mięs i pyszności cukiernicze. Dzień kobiet miał też charytatywne znaczenie, gdyż zbierano pieniądze na leczenie Aldony Świątek z Wilczyc, która walczy z rakiem. Jest to żona i matka trójki kochających dzieci, a chcąc wrócić do normalnego życia, pragnie spełnić swoje marzenie o powrocie do zdrowia.