Jesteś tutaj: | |

Ferie z GOKiem

Program przygotowany na ferie w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie i w Centrum Kształcenia w Lipniku rozpoczął się bardzo aktywnie.

Pierwszym punktem było oczywiście bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych, dlatego tematyczne spotkania z młodzieżą poprowadził dzielnicowy gminy Lipnik, aspirant Adam Kędziora z Posterunku Policji w Lipniku. Następnie druhowie z OSP Lipnik również poprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa, zdrowia i udzielania pierwszej pomocy.

Początek ferii to też spektakle teatralne w wykonaniu Małych Form Teatralnych „Widowisko”, którego aktorzy zaprezentowali dwie bajki dla dzieci: „Brzydkie kaczątko” i „W krainie wiecznego śniegu”.

Kolejne dni owocowały w wiele rodzajów zajęć, jakie w swojej ofercie ma Ośrodek Kultury. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Elżbietę Baran, na których poznały podstawy aktorstwa teatralnego, ćwiczenia mimiki, głosu i podstawy słowotwórstwa.

Zajęcia plastyczne prowadzone były w tym roku przez Beatę Dzik i Ilonę Szymczak, która wspólnie z dziećmi przygotowała maski karnawałowe. Na zajęciach plastycznych każdy mógł poznać różne techniki rękodzielnicze i odkryć swój talent artystyczny.

Warsztaty muzyczne prowadzone przez instruktora, Mariusza Koronę opierały się głównie na postawach gry na pianinie i gitarze, dzieci poznały nuty i podstawowe chwyty gitarowe. Wśród młodych adeptów muzyki znaleźli się uczniowie GOKu, którzy razem z innymi rozwijali swój potencjał wokalny wspólnie śpiewając różne piosenki.

Warsztaty szachowe prowadzone przez Adama Barańskiego przywiodły do GOKu, nie tylko chętnych spróbowania, ale również miłośników królewskiej gry. Młodzież poznała na warsztatach zasady gry, ruchy pionami i figurami. Wielkim zaskoczeniem, dla młodzieży była rozgrywka partii szachów na szachownicy dostosowanej do gry dla trzech osób.

Podczas ferii zimowych dla uczestników zorganizowano dwa wyjazdy integracyjne. Pierwszy do kina na film Kot w Butach. Drugi wyjazd zorganizowany był do Muzeum Narodowego w Kielcach, czyli dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. W muzeum dzieci i młodzież uczestniczyły w specjalnie przygotowanych warsztatach tkackich, podczas których wykonały nietypową techniką rękodzielniczą podstawkę pod kubek. W drugiej części wspólnie z opiekunami zwiedziły pomieszczenia pałacowe, poznając jednocześnie historię Polski i historię malarstwa w Polsce na przestrzeni wieków. Wyjazdy kończyły się wspólnym wypadem na soki, burgery i frytki.

X Turniej Tenisa Stołowego

W tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie miał miejsce jubileuszowy X Turniej tenisa Stołowego. Do rywalizacji stanęło 10 zawodników. Po intensywnych rozgrywkach rywalizacje wygrał Krystian Masternak. Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca, Aleksander Malinowski, a trzecie miejsce zajął Przemysław Król. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia, Dawid Pater.

III Turniej Szachowy

Już po raz trzeci w Centrum Kształcenia w Lipniku zorganizowano turniej szachowy. Jedna zawodniczka i ośmiu zawodników usiadło za stołami przy szachownicach. Po kilku godzinach nieprzewidywalnych rozgrywek wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Ala Piotrowska, drugie Konrad Góra, a trzecie przypadło Mariuszowi Sierpniakowi. Na uwagę zasługuje fakt, że część zawodników po raz pierwszy grała w turnieju szachowym, a najmłodszy zawodnik, Olivier Zimnicki grał pierwszy raz w szachy. Po wyjaśnieniu zasad gry, poradził sobie zaskakująco dobrze i uplasował się tuż za podium.

Warto dodać, że rysunki wykorzystane w dyplomach dla zawodników to autorskie prace Beaty Dzik, pracownika GOKu.

Zabawa choinkowa

Tradycją stało się organizowanie choinki dla dzieci i młodzieży na w drugim tygodniu ferii zimowych. W GOKu we Włostowie wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich we Włostowie, pracownicy ośrodka kultury przygotowali zabawę choinkową.

Ilość uczestników bardzo pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Wspólne zdjęcia, zabawy i dużo dobrej muzyki, pod takim znakiem trwała choinka we Włostowie.

Na wysokości zadania stanęło KGW Włostów, które przygotowało pyszny poczęstunek – soki, gofry, frytki, popcorn i wiele innych przekąsek.

Ferie przyniosły wiele pozytywnych chwil rozwijających kreatywność i potencjał artystyczny. Wiele dzieci pragnie uczęszczać po feriach na stałe na zajęcia oferowane przez GOK&CK. Zapraszamy do zapisów przez naszego fanpage na Facebook’u (gokwlostowcklipnik) lub pod nr tel. (15) 869 14 66.